Antoine Philippe sro
OC Chodov Praha 4:
Pondělí - Neděle
Od 09.00 do 21.00
  • Francouzské šampaňské pomůže vytvořit vynikající atmosféru a zvýraznit důležitý životný okamžik...
  • Bíla vína od Alsace do Gaskonska: AOC Sancerre, Gascogne, Domaine Uby, AOC Alsace, Domaine Bernard Humbrecht, Riesling...
  • Sháníte dobré víno nebo šampaňské na dnešní večer nebo víkend? Hledáte dobrý dárek? Nebo máte zájem o dobré francouzské víno pro sebe? Vítáme Vás v prodejnách Antoine Philippe s.r.o., kousek Francie v Praze...
  • V prodejnách Antoine Philippe jsou představena všechny známé apelace francouzských vín: Chateauneuf du Pape, Chablis, Sancerre, Pomerol, Saint-Emilion, Margaux, Pauillac, Sauternes, Pessac-Léognan a mnoho dalších...
  • Vyberte si z velké nabídky Bordeauxských vín: AOC Bordeaux, AOC Medoc, AOC Côtes de Bourg, AOC Bordeaux Supérieur, AOC Premières Côtes de Blaye, AOC Saint Saint-Émilion Grand Cru ...

O šampaňském

V oblasti Champagne (Šampaňsko) je povoleno pěstování pouze tří odrůd vinné révy. Všechny tři dávají šampaňským vínům jejich charakter (v kombinaci s půdou).

Pinot noir dodává vínům páteř a plnost, Chardonnay je odpovědné za elegantní kyseliny a rafinovanou chuť a Pinot meunier dodává vínům svěžest a živost.

Křídová půda této mírně zvlněné oblasti je pokryta tenkou vrstvou hlíny. Réva proniká svými kořeny velmi hluboko do křídových skal (někdy i 5m do hloubky) a hledá nezbytné živiny a vodu. Kromě vody reguluje křídová skála také teplotu.

Vinice jsou ošetřovány s velkou pečlivostí a pozorností. Často se tak dosud děje ručně (bez ohledu na to, zda to zákon vyžaduje, či nikoli). Řez a sběr hroznů jsou omezeny četnými předpisy, které mají za cíl omezení výnosu, a tedy udržení kvality hroznů, na lisování se používají vertikální lisy. Druhotné kvašení probíhá vždy v láhvích, ve kterých se víno prodává.

Název Champagne je ochranná známka, kterou smí používat pouze vína vyrobená v oblasti Champagne.Všechna ostatní vína i z oblastí Francie, nebo jiných zemích, se smí nazývat šumivá vína nebo sekty. Na každé originál láhvi najdete označení Champagne. V této oblasti se vyrobí ročně přes 180 mil. lahví šampaňského.

Druhy šampanského

Některé etikety obsahují označenígrand crunebo premier cru.Tato označení však rozhodně nejsou žádnou zárukou kvality. Vztahují se pouze ke kvalitě vstupní suroviny – hroznů.

Champagne Brut

(bez uvedení ročníku) tyto vína se vyrábějí scelováním tří klasických odrůd – Chardonnay, Pinot noir, Pinot meunier. Obvykle pocházejí z různých částí oblasti Champagne a z různých ročníků. Jedná se o nejběžnější typ vína. Je suché, ale ne příliš jako třeba Champagne Extra Brut.

Mladý Brut má světle žlutou barvu, vůni světlého ovoce nebo červených plodů s náznakem teplého bílého chleba. Velmi vhodný jako aperitiv, dále může doprovázet většinu lehkých a drůbežích pokrmů.

Zralý Brut (starší než tři roky) je o něco méně svěží a má plnější kořennou chuť. Barva je tmavší, žlutá s odstíny oranžové a vůně připomíná zralá jablka, sušené ovoce, koření. Toto víno je vynikající v kombinaci s hlavním chodem z drůbeže a bílého masa. Nejlepší je pít tato vína samotná.

Champagne Brut Millésimé

(ročníkové)tento brut má ve skutečnosti  skoro stejné vlastnosti jako neročníkový Brut, ale vyrábí se pouze ze špičkových ročníků.

Champagne Brut Blanc de Blancs  

Jsou to bílá vína z bílých hroznů a proto se vyrábějí výhradně z odrůdy Chardonnay. Mohoubýt jak ročníková, tak bez uvedení ročníku. Bývají to obvykle svěží ovocná vína s velmi jemnými kyselinkami.

Mladý Brut Blanc de Blancs má svůdnou vůni citrusových plodů, čerstvé máty, jarních květin a až nestoudné svěžesti.

Vyzrálý Brut Blanc de Blancs je jako mísa plná exotického ovoce s náznaky koření, i když víno zůstává velmi svěží, je více zakulacené a silnější než dříve. Chuť je plnější a vyváženější.

Champagne Rosé

se vyrábějí přidáním tichých červených vín z oblasti Champagne do cuvée. Růžové šampaňské se označuje jakoBrut, Brut millésimé a Demi-sec.Barva se pohybuje od světle růžové až po malinovou. Tato vína jsou skutečně svůdná, hodí se jako vynikající aperitivy, ale jsou také především dokonalým nápojem pro jakoukoli příležitost.

Champagne Brut Blanc de Noir

Tento druh je velice vzácný. Jedná se o silné, velmi chutné, plné bílé víno vyrobené z hroznů modrých odrůd Pinot noir a Pinot meunier.

 

Šampaňské můžeme pít při nejrůznějších příležitostech jako aperitiv, k výbornému pokrmu nebo prostě jen tak, pro dobrou náladu. Šampaňské  by mělo být dobře vychlazené, nejlépe na 6-8 °C. Nejvhodnější sklenicí je štíhlá flétna.

Lze říci, že víno které opouští sklep výrobce, je zcela vhodné ke spotřebě. Některá Cuvée je však možné archivovat po velmi dlouhou dobu. Toto víno je skutečně naprosto unikátní.

AKCE

darek[1]

UBY Rosé, Côtes de Gascogne 2014

uby rose Price with VAT: 220  Kč Cena s DPH: 220  Kč

Akce

Comté